Festipay Card

Všetko čo potrebujete vedieť o Festipay Card


Súčasťou pohodlného, bezhotovostného systému, prostredníctvom ktorého platíte na Sziget festivale je karta Festipay Card. S ňou budete platiť za nápoje, jedlo a všetky veci, ktoré si na festivale kúpite.

Festipay Festival a Event Card je elektronický nákupný voucher vydaný Szigetom. Kredit na karte môžete použiť na nákupy, ale taktiež vám zostávajúca suma na karte môže byť vymenená späť za hotovosť kedykoľvek počas otváracích hodín, najneskôr však v posledný deň festivalu.


Ako sa používa kartaFestipay Card ponúka rýchly a jednoduchý spôsob bezhotovostných platieb. Pri platení jednoducho kartu priložíte k platobnému terminálu. Je to bezpečné riešenie, aj v prípade straty či krádeže karty. V prípade straty a jej nahlásenia bude pôvodná karta zablokovaná a bude vám vydaná nová karta, na ktorú vám bude prevedený zostatok zo stratenej karty. Na prevod zostatku je potrebné vopred si vašu kartu registrovať (odporúčame ihneď pri jej získaní).


Top-up (vloženie/prevod) peňazí na kartu


Kartu obdržíte v každom z Top-up stánkov vo festivalovom areáli, kde si zároveň môžete na kartu vložiť peniaze. Minimálny vklad je 2 000 HUF pre novú kartu a maximálna čiastka je 290 000 HUF na jeden vklad. Váš zostatok na karte môže byť kedykoľvek podľa vašich požiadaviek upravený.
Na nabitie vašej Festipay Card môžete použiť hotovosť, alebo kreditnú/debetnú/platobnú kartu (poplatok za nabitie Festipay Card prostredníctvom bankovej karty je 100 HUF).

Festipay kartu si môžete nabiť aj prostredníctvom mobilnej aplikácie Festipay.

Pri vystavení karty Vám bude započítaný depozit 500 HUF, ktorý vám bude vrátený ihneď do odovzdaní karty pri odchode z festivalu.


Registrácia karty Festipay Card


Vašu kartu môžete používať aj bez registrácie, avšak vďaka registrácii vám v prípade straty karty bude zostatok na pôvodnej karte prevedení na novú kartu. Karta sa registruje prostredníctvom SMS. Ako si zaregistrovať kartu vám  poradia aj pracovníci pri jej vyzdvihnutí.

Pre zaregistrovanie karty pošlite SMS na číslo +36 30 344 4410  s textom: REG <12 digit card number><4 digit PIN received upon activation><New 4 digit PIN>, (e.g.: REG 123456789012 1234 4321).
 

Návštevníci si svoje Festipay karty môžu registrovať prostredníctvom mobilnej aplikácie Festipay, a to na zariadeniach Android alebo iOS. Danú aplikáciu si môžete stiahnuť z Play Store alebo App Store.

Ako si skontrolovať zostatok na karte


Výšku financií na karte si môžete skontrolovať na každom platobnom termináli u maloobchodníkov, predajcov jedla v areáli festivalu, alebo v každom Festipay Top-up stánku.

Zostatok na karte môžete kontrolovať aj cez mobilnú aplikáciu Festipay app.


Ako zablokovať/deaktivovať stratenú Festipay Card?


Stratenú alebo ukradnutú kartu je možné zablokovať/deaktivovať iba v prípade, že ste si ju zaregistrovali prostredníctvom SMS (postup ako na to nájdete vyššie).
Zablokovať kartu môžete zaslaním SMS na číslo +36 30 344 4410 s textom: TILT <12 digit card number><New 4 digit PIN> (e.g.: TILT 123456789012 4321)

Ak ste svoju kartu zaregistrovali, môžete požiadať o vydanie novej v každom Festipay Helpdesk stánku.

Svoju Festipay kartu môžete zablokovať aj cez mobilnú aplikáciu Festipay app.


Kde a dokedy je možné vymeniť si kredit na karte späť na hotovosť?


Peniaze, ktoré máte na svojej Festipay Card môžu byť premenené na hotovosť kedykoľvek počas otváracích hodín na Sziget festivale, najneskôr však v čase zatvárania stánkov v posledný deň nafestivalu. Vaša vrátená hotovosť vám bude zaokrúhlená na najbližších 50 HUF (k 50 HUF sumy končiace vo forintoch od 25 do 74 a na 0 pre sumy vo forintoch medzi 75 a 24).

Karta platí na Gourmet Festivale, VOLT Festivale, MasterCard Balaton Sound festivale a Szigete, avšak hotovosť na karte nie je možné prenášať z jedného festivalu na druhý. Je nevyhnutné po každom festivale kredit na karte premeniť na hotovosť.

Ďalšie informácie a všeobecné zmluvné podmienky platné pre voucher kartu / Festipay Card vydanú Sziget Kft. a Festipay obchodné údaje Carnet Zrt. www.sziget.hu.