Novinky

Macklemore & Ryan Lewis, Biffy Clyro aj speváčka Birdy

Organizátori Sziget festivalu pripravujú pre fanúšikov naozaj skvelý program, do ktorého stále pribúdajú nové hviezdy. Fanúšikovia sa popri P!nk, Kasabian, Jamie Cullum, Wiz Khalifa, Major Lazer, PJ Harvey, alt-J, môžu už tešiť aj na koncerty interpretov ako Macklemore & Ryan Lewis, Biffy Clyro, Birdy, ale aj lákavé mená ako Breaking Benjamin, Tycho, Don Diablo, Marteria, Allah-Las, Bakermat a HVOB.

TO NAJLEPŠIE Z „WORLD MUSIC“ NA 25. ROČNÍKU SZIGET FESTIVALU

Pri príležitosti osláv 25. výročia festivalu Sziget pripravili organizátori na tohtoročnom World Music Stage prierez toto najnovšieho zo súčasnej world music a toho najlepšieho zo Szigetu za posledných 25 rokov. Nultý deň festivalu odštartuje maďarská hudobná vlna, ktorú bude v ďalších dňoch nasledovať prierez svetovej hudby zo súčasnosti a aj z minulosti. Návštevníci sa tak môžu tešiť napríklad na hviezdy ako sú Klezmatic či Goran Bregović, ale aj na veľa iných skvelých mien. Prinášame kompletný program mien World Music Stage na Szigete 2017.

Papyllon či Dave Brannigan – ktorá z kapiel zahrá na Szigete?

Organizátori festivalu Sziget aj tento rok dajú šancu jednej mladej slovenskej kapele zahrať si  na jednom z najväčších európskych festivalov. Či to bude kapela DAVE BRANNIGAN zo Žiliny alebo prešovský PAPYLLON sa rozhodne v hudobnom súboji posledný aprílový utorok. Súťaž Jednou ranou na Sziget, ktorej partnerom je Rádio_FM, sa bude konať v utorok 25. apríla o 20:00 v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu.

P!NK na Szigete!

Popová diva P!NK otvorí svojím koncertom, v stredu 9. augusta, 25. ročník Sziget festivalu. Na budapeštianskom festivale, 9. - 16. augusta, budú koncertovať aj Wiz Khalifa , Rita Ora , Alex Clare či The Vaccines . Program sa rozrastá o desať mien, ktoré spolu s Kasabian, Major Lazer, Flume, PJ Harvey, Alt-J, Jamie Cullum, Billy Talent a ďalšími sú zárukou skvelého letného festivalu.

Wiz Khalifa a Rita Ora

K už ohláseným interpretom ako Kasabian, Major Lazer, Dimitri Vegas & Like Mike, Flume, PJ Harvey, Alt-J dnes pribudol Wiz Khalifa a Rita Ora, ktorí sa predstavia na hlavnom pódiu a organizátori Szigetu oznámili ďalších 7 mien.

Slovenský Kinsfolk zahrá na Szigete!

Kinsfolk je prvou slovenskou kapelou 25. ročníka Sziget festivalu. Slovenské duo sa tak stáva súčasťou programu jedného z najväčších a najlepších európskych festivalov, v line-upe ktorého už teraz figurujú mená ako Kasabian, Jamie Cullum, Major Lazer, PJ Harvey, alt-J a mnohí ďalší . Kinsfolk odohrá koncert na Europe Stage, na ktorom vystúpi aj ďalšia slovenská kapela. Jej meno bude známe na konci apríla a rozhodnúť o ňom budú môcť fanúšikovia v rámci súťaže Jednou ranou na Sziget. Sziget festival 2017 sa bude konať od 9. do 16. augusta na zelenom ostrove v centre Budapešti.

PJ Harvey, Alt-J, Mando Diao a ďalších 18 mien dnes posilňuje line-up Szigetu.

Skvelé mená z Anglicka na hlavnom pódiu a lákavý line-up obľúbeného mamutieho stanu A38 – organizátori Szigetu oznámili ďalších 22 mien. Medzi nimi aj geniálna PJ Harvey, Szigeťanov rozvlní aj kapela Alt-J či Mando Diao, White Lies, Rudimental live či Dubioza Kolektiv. Sziget festival, ktorého 25. ročník, bude od 9. do 16. augusta v blízkej Budapešti tak rozšíril program k už známym menám ako Kasabian, Flume, Jamie Cullum, Billy Talent, Major Lazer.

Program Szigetu sa rozrástol o mená ako Kasabian, Jamie Cullum, Crystal Fighters či Billy Talent

Kasabian, Interpol, Billy Talent, Charli XCX, Crystal Fighters, Jamie Cullum, Clean Bandit, The Kills či Metronomy – aj na tieto kapely a hudobníkov sa môžu tešiť fanúšikovia na jednom z najlepších a najpopulárnejších európskych festivalov. Budapeštiansky festival, ktorý sa bude konať od 9. do 16. augusta 2017, oslávi tento rok 25. rokov.

Major Lazer, Tom Odell a ďalší. Sziget festival zverejňuje prvých 14 mien jubilejného ročníka

Týždenný festival Sziget pozná už prvé mená programu jubilejného 25 ročníka festivalu. Je to iba prvá a malá časť celého obrieho festivalu, kde sa každý rok odohráva takmer dvesto koncertov všetkých hudobných žánrov, divadelných a umeleckých predstavení. Ostrov slobody, na ktorom sa festival koná, privíta fanúšikov z celého sveta od 9. do 16. augusta 2917. Zlacnené vstupenky sú v predaji do 31. 12. 2016.

Prožij Sziget 2016 znovu, je tu aftermovie festivalu.

Sziget na rok 2017 plánuje velké oslavy 25. výročí konání festivalu. Že to bude stát za to, je snadné si představit i díky zhlédnutí nového aftermovie z ročníku 2016. Vstupenky na Sziget 2017 (9.-16.8.2017) jsou dostupné za sníženou cenu jen do konce letošního roku!!! Více jak 25% vstupenek je již vyprodáno!