Novinky

Sziget 2017 je minulostí. Zajímavá fakta a termín pro ročník 2018

Sziget festival 2017 přivítal více než 450.000 Szigeťanů, kteří si letos přijeli užít sedmidenní non-stop party na ostrově svobody. Narozeninový 25. ročník měl dva zcela vyprodané dny. Na Sziget dorazili lidé z více než 100 zemí celého světa. Hlavními hvězdami byli Pink, Macklemore, Kasabian a Wiz Khalifa.

Galantis & Iggy Azalea na Szigetu

Místo zrušených koncertů vystoupí na Szigetu dvě hvězdy současné popové scény - Iggy Azalea a Galantis. Sobotní party bude nezapomentutelná!

Clean Bandit a Rita Ora zrušili svoje koncerty

Szigeťania, máme zmenu v programe... So smútkom a sklamaním zároveň vám musíme oznámiť, že interpreti Clean Bandit a Rita Ora zrušili svoje koncerty na tohtoročnom Szigete. Aj napriek vyjednávaniu do posledného momentu a argumentom, že Szigeťania sa na ich koncert veľmi tešia, zrušili svoje koncerty len dva týždne pred festivalom, aj napriek tomu, že ich potvrdili už pred pár mesiacmi... V súčasnosti už kolegovia intenzívne riešia nových interpretov, čoskoro vás budeme informovať! Čoskoro vás budeme informovať o novinkách.

Na Sziget treba ísť – či na jeden deň, víkend alebo 7 dní

Od 9. augusta sa na sedem dní ostrov v centre Budapešti zmení na Ostrov slobody so svetovou hudbou, kvalitnými koncertami, umením, zábavou! Sziget festival už po 25.krát otvorí svoje brány pre fanúšikov z celého sveta! Do programu Dan Panaitescu main stage čerstvo pribudlo britské duo Hurts .

Trojdňová víkendová vstupenka

Hungarian Tourism Agency a Sziget Cultural Management pripravili špeciálnu vstupenku na Sziget festival pre tých, ktorí si chcú vychutnať trojdňový víkend v Budapešti a užiť si Sziget, jeden z najlepších veľkých festivalov v Európe. Zelený ostrov v srdci maďarského hlavného mesta sa premení počas festivalu na Ostrov slobody od 9. do 16. augusta.

Macklemore & Ryan Lewis, Biffy Clyro aj speváčka Birdy

Organizátori Sziget festivalu pripravujú pre fanúšikov naozaj skvelý program, do ktorého stále pribúdajú nové hviezdy. Fanúšikovia sa popri P!nk, Kasabian, Jamie Cullum, Wiz Khalifa, Major Lazer, PJ Harvey, alt-J, môžu už tešiť aj na koncerty interpretov ako Macklemore & Ryan Lewis, Biffy Clyro, Birdy, ale aj lákavé mená ako Breaking Benjamin, Tycho, Don Diablo, Marteria, Allah-Las, Bakermat a HVOB.

TO NAJLEPŠIE Z „WORLD MUSIC“ NA 25. ROČNÍKU SZIGET FESTIVALU

Pri príležitosti osláv 25. výročia festivalu Sziget pripravili organizátori na tohtoročnom World Music Stage prierez toto najnovšieho zo súčasnej world music a toho najlepšieho zo Szigetu za posledných 25 rokov. Nultý deň festivalu odštartuje maďarská hudobná vlna, ktorú bude v ďalších dňoch nasledovať prierez svetovej hudby zo súčasnosti a aj z minulosti. Návštevníci sa tak môžu tešiť napríklad na hviezdy ako sú Klezmatic či Goran Bregović, ale aj na veľa iných skvelých mien. Prinášame kompletný program mien World Music Stage na Szigete 2017.

Papyllon či Dave Brannigan – ktorá z kapiel zahrá na Szigete?

Organizátori festivalu Sziget aj tento rok dajú šancu jednej mladej slovenskej kapele zahrať si  na jednom z najväčších európskych festivalov. Či to bude kapela DAVE BRANNIGAN zo Žiliny alebo prešovský PAPYLLON sa rozhodne v hudobnom súboji posledný aprílový utorok. Súťaž Jednou ranou na Sziget, ktorej partnerom je Rádio_FM, sa bude konať v utorok 25. apríla o 20:00 v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu.

P!NK na Szigete!

Popová diva P!NK otvorí svojím koncertom, v stredu 9. augusta, 25. ročník Sziget festivalu. Na budapeštianskom festivale, 9. - 16. augusta, budú koncertovať aj Wiz Khalifa , Rita Ora , Alex Clare či The Vaccines . Program sa rozrastá o desať mien, ktoré spolu s Kasabian, Major Lazer, Flume, PJ Harvey, Alt-J, Jamie Cullum, Billy Talent a ďalšími sú zárukou skvelého letného festivalu.

Wiz Khalifa a Rita Ora

K už ohláseným interpretom ako Kasabian, Major Lazer, Dimitri Vegas & Like Mike, Flume, PJ Harvey, Alt-J dnes pribudol Wiz Khalifa a Rita Ora, ktorí sa predstavia na hlavnom pódiu a organizátori Szigetu oznámili ďalších 7 mien.